Sports Competitions


Year Event Name of Athlete Representing What She Would Have Won
2019 Pacific Games; over 87 kg Women's Weightlifting (Snatch); held in Samoa Feagaiga Stowers Samoa First Place
2019 Pacific Games; over 87 kg Women's Weightlifting (Clean and Jerk); held in Samoa Feagaiga Stowers Samoa Second Place
2019 Pacific Games; over 87 kg Women's Weightlifting (Total); held in Samoa Feagaiga Stowers Samoa Gold Medal
2019 Pacific Games; over 87 kg Women's Weightlifting (Snatch); held in Samoa Charisma Amoe-Tarrant Australia Second Place
2019 Pacific Games; over 87 kg Women's Weightlifting (Total); held in Samoa Iuniarra Sipaia Samoa Silver Medal
2019 Pacific Games; over 87 kg Women's Weightlifting (Snatch); held in Samoa Iuniarra Sipaia Samoa Third Place
2019 Pacific Games; over 87 kg Women's Weightlifting (Clean and Jerk); held in Samoa Charisma Amoe-Tarrant Australia Third Place
2019 Pacific Games; over 87 kg Women's Weightlifting (Total); held in Samoa Charisma Amoe-Tarrant Australia Bronze Medal
2018 UCI Track Cycling World Championships; F35-44 Sprint Carolien van Herrikhuyzen Netherlands First Place
2018 UCI Track Cycling World Championships; F35-44 Sprint Jannifer Wagner-Assali USA Second Place
2018 UCI Track Cycling World Championships; F35-44 Sprint Linsey Hamilton USA Third Place
2018 UCI Track Cycling World Championships; F35-44 Sprint Sarah Caravella-Fader USA Withdrew in protest
2019 UCI Track Cycling World Championships, F35-39 Sprint Dawn Orwick USA First Place
2019 UCI Track Cycling World Championships, F35-39 Sprint Kirsten Herup Sovang Denmark Second Place
2019 UCI Track Cycling World Championships, F35-39 Sprint Amber Walsh Australia Third Place
2019 UCI Track Cycling World Championship, F35-39 500m Time Trial Naomi Lovesay Great Britain Second Place
2019 UCI Track Cycling World Championship, F35-39 500m Time Trial Kirsten Herup Sovang Denmark Third Place
2019 New England Regional Women's Track Championships; 200 meter Alanna Smith Conecticut Second Place
2019 Qualifying Rounds for Connecticut State High School Women's Track Championships; 55 meter Selina Soule Connecticut Would have qualified for the state championship, which would also have qualified her for the New England championship
2019 Connecticut State High School Women's Track; 55 meter Chelsea Mitchell Connecticut First Place
2021 US National Women's Golf Association Mini-Tour Event; Florida Perrine Delacour Florida First Place
2015 Park Circle Criterium; April 28; Women Cat 3/4 (Cycling) Ayesha McGowan USA First Place
2015 CCA Regional Champs Road Race; Women 19+; June 27-28 (Cycling) Chris Tommerdahl USA First Place
2015 SRS #2; Albany Crit; Women Cat 3/4; 16 May (Cycling) Sarah Dudley USA First Place
2015 43rd Carolina Cup, September 3; Women Cat 1/2/3/4 (Cycling) Holli Steelman USA First Place
2016 Greenville Spring Series #6; 28 Feb; Women Cat 1/2/3/4 (Cycling) Debbie Milne USA First Place
2017 Greenville Spring Series, 25 Feb (Cycling) Judah Sencenbaugh USA First Place
2017 Tour of the Southern Highlands, Circuit Race; 4 Mar (Cycling) Judah Sencenbaugh USA First Place
2016 Sunshine GP - Pinellas Park; Women 1/2; 20 March (Cycling) Allison Linnell USA First Place
2016 Dilworth Criterium, 9 Apr, Senior Women (Cycling) Hannah Arensmen USA First Place
2016 The Bikelaw CCA Regional Crit Championship at the Parck Circle Criterium; 21 May; Masters Women (Cycling) Jennifer Wakeman USA First Place
2016 SweetWater IPA Omnium, Crit, 5 Jun, Women P/1/2 (Cycling) Stephanie Cucas USA First Place
2016 Georgia Cycling Gran Prix, Infinite Energy Area, 22 July, Women P/1/2/3 (Cycling) Megan Heath USA First Place
2016 Georgia Cycling Gran Prix, Newton County Circuit Race, Women P/1/2/3, 24 July (Cycling) Megan Heath USA First Place
2016 Crossroads Classic Day 1; 4 Aug, Women Masters Open (Cycling) Stephanie Cucaz USA First Place
2016 Crossroads Classic Day 2, 5 Aug, Women Masters Open (Cycling) Kate Kirkpatrick USA First Place
2016 Crossroads Classic Day 3, 6 Aug, Women Masters Open (Cycling) Kate Kirkpatrick USA First Place
2016 Crossroads Classic Day 4, 7 Aug, Women Masters Open (Cycling) Stephanie Cucaz USA First Place
2016 El Tour de Tucson, 106 mile, (Cycling) Anna Sparks USA First Place
2017 Front Range Cycling Classic, Criterium, (Cycling) Cassidy Hickey USA First Place
2017 Colorado Springs Orthopedic Group presents Community Crits at PPIR, 22 Aug Caroline Mani USA First Place
2018 Darkblade Systems Thunderbird Road Race Daphne Karagianis USA Colorado State Road Race Champion
2019 Southern Colorado Velo Crits presented Tierra Plan, 14 May (Cycling) SofĂ­a Arreola Navarro  USA First Place
2019 Ridge at 38 Criterium, Colorado Senior Crit Championships, 9 June (Cycling) Emily Jordan USA Colorado State Criterium Champion SWP-12
2019 USA Cycling Masters Road Nationals, TT, 8 Aug, Women 35-39 (Cycling) Stephanie Smith USA Masters Women 35-39 US Time Trial Champion
2019 Steamboat Springs Stage Race, TT, 31 Aug (Cycling) Annie Poland USA First Place
2019 Steamboat Springs Stage Race, RR, 1 Sept (Cycling) Annie Poland USA First Place
2019 Steamboat Springs Stage Race, Crit, 2 Sept (Cycling) Margot Clyne USA First Place
2019 Steamboat Springs Stage Race, GC, 2 Sept (Cycling) Annie Poland USA Overall General Classification Winner
2021 Anchorage Mayor's Marathon, Overall Female Christine Meyer USA First Place
2020 Big Sky Indoor Track and Field Championships, Mile Mikayla Malaspina USA First Place, and would have been the NCAA division I Collegiate Conference Champion
2020 Montana State University Dual Meet Invitational, Mile (Cycling) Patricia Carlson USA First Place
2019 University of Montana Cross Country Invitational, Women's 5K Invitational (Cycling) Beatrix Frissell USA First Place
2019 Chicago Cyclocross Cup #11, Midwest REgional Cyclocross, Women Single Speed, 8 Dec Allison Zmuda USA First Place
2019 Wheeling Heritage Part CX, Women Singlespeed Cyclocross, Wheeling, IL 17 Nov Corrie Osborne USA First Place
2019 Wheeling Heritage Part CX, Women Singlespeed Cyclocross, Wheeling, IL, 17 Nov Meesa Maeng USA Second Place
2019 Wheeling Heritage Part CX, Women Singlespeed Cyclocross, Wheeling, IL, 17 Nov Laura Shields USA Third Place
2019 Groundhog PSI-Cyclocross, Women Singlespeed, Woodstock, IL, 10 Nov Allison Zmuda USA First Place
2019 Groundhog PSI-Cyclocross, Women Singlespeed, Woodstock, IL, 10 Nov Megan Tsupros USA Second Place
2019 Groundhog PSI-Cyclocross, Women Singlespeed, Woodstock, IL, 10 Nov Corrie Osborne USA Third Place
2019 Keating Law Offices Illinois State Cyclocross Championships, Women Open Singlespeed, 9 Nov Kristen Hosey USA Illinois State Champion in Women's Single Speed
2019 Keating Law Offices Illinois State Cyclocross Championships, Women Open Singlespeed, 9 Nov Megan Tsupros USA Second Place, Illinois State Championship in Women's Single Speed
2019 Keating Law Offices Illinois State Cyclocross Championships, Women Open Singlespeed, 9 Nov Laura Shields USA Third Place, Illinois State Championship in Women's Single Speed
2019 Campton Cross, Women Singlespeed Cyclocross, 3 Nov Allison Zmuda USA First Place
2019 Campton Cross, Women Singlespeed Cyclocross, 3 Nov Rosemary Colgan USA Second Place
2019 Campton Cross, Women Singlespeed Cyclocross, 3 Nov Laura Shields USA Third Place
2019 ABD Sunrise Park Cyclocross, Women Cat 3/4, 27 Oct Laura Alagna USA First Place
2019 ABD Sunrise Park Cyclocross, Women Cat 3/4, 27 Oct Charlotte Erickson USA Second Place
2019 ABD Sunrise Park Cyclocross, Women Cat 3/4, 27 Oct Jennifer Groen USA Third Place
2019 ABD Sunrise Park Cyclocross, Women's Singlespeed, 27 Oct Rosemary Colgan USA Third Place
2019 Carpentersville Wooldland School Cyclocross, Women Cat 3/4, 20 Oct Joy Franco USA First Place
2019 Carpentersville Woodland School Cyclocross, Women Singlespeed, 20 Oct Allison Zmuda USA First Place
2019 BB/RR Pulaski Woods, CCC #3 Cyclocross, Women Cat 3/4, Bloomington, IN,13 Oct Laura Alagna USA First Place
2019 BB/RR Pulaski Woods, CCC #3 Cyclocross, Women Cat 3/4, Bloomington, IN,13 Oct Allison Zmuda USA Second Place
2019 BB/RR Pulaski Woods, CCC #3 Cyclocross, Women Cat 3/4, Bloomington, IN,13 Oct Rachel Pearson USA Third Place
2019 BB/RR Pulaski Woods CCC #3 Cyclocross, Women Singlespeed, Bloomington, IN, 13 Oct Allison Zmuda USA First Place
2019 BB/RR Pulaski Woods CCC #3 Cyclocross, Women Singlespeed, Bloomington, IN, 13 Oct Megan Tsupros USA Second Place
2019 BB/RR Pulaski Woods CCC #3 Cyclocross, Women Singlespeed, Bloomington, IN, 13 Oct Kristen Hosey USA Third Place
2019 xXx Racing-Athletico Caldwell Woods CX CCC Cyclocross, Women Cat 4/5, 29 Sept Jordan Austin USA First Place
2019 Carpentersville Woodland Cyclocross, Women Cat 3/4, Carpentersville, IL, 20 October Joy Franco USA First Place
2019 Carpentersville Woodland Cyclocross, Women Cat 3/4, Carpentersville, IL, 20 October Lydia Elbert USA Second Place
2019 Carpentersville Woodland Cyclocross, Women Cat 3/4, Carpentersville, IL, 20 October Jordan Austin USA Third Place
2019 Carpentersville Woodland Cyclocross, Women Singlespeed, Carpentersville, IL, 20 October Allison Zmuda USA First Place
2019 Carpentersville Woodland Cyclocross, Women Singlespeed, Carpentersville, IL, 20 October Corrie Osborne USA Second Place
2019 Carpentersville Woodland Cyclocross, Women Singlespeed, Carpentersville, IL, 20 October Meesa Maeng USA Third Place
2019 Montrose Beach, Chicago Cyclocross Cup #11, Midwest Regional Cyclocross, Women's Singlespeed, Chicago, IL, 8 Dec Allison Zmuda USA First Place
2019 Montrose Beach, Chicago Cyclocross Cup #11, Midwest Regional Cyclocross, Women's Singlespeed, Chicago, IL, 8 Dec Megan Tsupros USA Second Place
2019 Montrose Beach, Chicago Cyclocross Cup #11, Midwest Regional Cyclocross, Women's Singlespeed, Chicago, IL, 8 Dec Corrie Osborne USA Third Place
2019 Houston Grand Crit, Women P/1/2/3, 5 May Carolyn Defoore USA First Place
2018 Intelligentsia Cup; William Blair Grand Prix at Goose Island Beer Co., Women Fixed Gear Nicole Mertz USA First Place
2015 HHC Rumble @ Roebling; Saturday, Women Cat 3, 8 August Emily Cooper USA First Place
2015 HHC Rumble @ Roebling; Saturday, Women Cat 3/4, 8 August Jennifer Vogel USA First Place
2015 HHC Rumble @ Roebling; Saturday, Women Cat 3, 9 August Ava Sykes USA First Place
2021 Women's Olympic Archery Team; American Continental Qualification Tournament, Monterrey, Nuevo Leon, Mexico, 26-27 March Tania Edwards Canada Would have made the American Continental Women's Archery Olympic Team for the Tokyo 2021 Olympics
2021 USA Road Cycling: Muskego Park Circuit Race, 8 May; Women Elite Category Katie Isermann USA First Place
2021 USA Road Cycling: Janesville Town Square Gran Prix Day 1(Tour of America's Dairyland), 17 June, Women Cat 2/3 Leigh Ann Fields USA First Place
2021 USA Road Cycling: Giro D'Grafton (Tour of America's Dairyland), 19 June, Women Cat 2/3 Catherine Guentert USA First Place
2021 USA Road Cycling: Manitowoc Maritime Bay Classic (Tour of America's Dairyland), Day 2, 22 June, Women Cat 2/3 Mallory Macrostie USA First Place
2021 Olympic Qualifying Trials in Women's Heavyweight Female Weightlifting Roviel Detenamo Nauru Would have competed in the Tokyo Olympic Games, 2021
2018 New Zealand National Championship in Downhill Mountain Bike Racing, Wanaka, NZ, January Shania Rawson New Zealand First Place
2018 New Zealand National Championship in Downhill Mountain Bike Racing, Wanaka, NZ, January Amy Cole New Zealand Second Place
2021 Tokyo Olympics, Women's 200 meter race, August 3* Gabrielle Thomas USA Silver Medal
2021 Tokyo Olympics, Women's 200 meter race, August 3* Shelly-Ann Fraser-Pryce Jamaica Bronze Medal
2021 Prefontaine Classic, Eugene Diamon League Track and Field, Hayward Field, Eugene, Oregon, Women's 5000m, 20-21 August* Senbere Teferi Ethiopia First Place
2021 Prefontaine Classic, Eugene Diamon League Track and Field, Hayward Field, Eugene, Oregon, Women's 5000m, 20-21 August* Fantu Worku Ethiopia Second Place
2021 Prefontaine Classic, Eugene Diamon League Track and Field, Hayward Field, Eugene, Oregon, Women's 5000m, 20-21 August* Loice Chemnung Kenya Third Place
2021 World Junior Under 20 World Championships, Nairobi, Kenya, Women's 200m, 21 August* Favour Ofill Nigeria First Place
2021 World Junior Under 20 World Championships, Nairobi, Kenya, Women's 200m, 21 August* Lucia Carrillo Spain Second Place
2021 World Junior Under 20 World Championships, Nairobi, Kenya, Women's 200m, 21 August* Barbora Splechtnova Czech Republic Third Place
2021 Combate Global prelims, MMA, Miami, Florida, 11 September Celine Provost France Would have advanced
2015 Women's Elite; 9th Trofee Maarten Wynants, 16 May, Helchteren, Belgium Lotte Kopecky Belgium (Topsport Vlaanderen - Pro- Duo) First Place
2015 Women's Elite; 9th Trofee Maarten Wynants, 16 May, Helchteren, Belgium Sara Mustonen Sweden (Team Live - Plantur) Second Place
2015 Women's Elite; 9th Trofee Maarten Wynants, 16 May, Helchteren, Belgium Sofie De Vuyst Belgium (Lensworld.edu - Zannata) Third Place
2017 Women's Elite, 8th Dwars door de Westhoek, Boezinge, Belgium, 14 May Maria Giulia Confalonieri Italy (Lensworld - Kuota) Second Place
2017 Women's Elite, 8th Dwars door de Westhoek, Boezinge, Belgium, 14 May Valerie Demey Belgium (Sport Vlaanderen - Guill D'Or) Third Place
2015 Women's Elite, Ronde van Overijssel Women, Rijssen, Netherlands, 1 May Anouska Koster Netherlands (Rabobank-Liv Woman Cycling Team) Second Place
2015 Women's Elite, Ronde van Overijssel Women, Rijssen, Netherlands, 1 May Ellen Van Dijk Netherlands (Boels - Dolmans Cycling Team) Third Place
2019 36th EPZ Omloop van Borsele, 's-Heerenhoek, Netherlands, 27 April Clara Copponi France Third Place
2021 Women 200 Yard Freestyle, Penn University vs. Cornell University vs. Princeton University Tri-Meet, Sheerr Pool, Philadelphia, PA, 20 November Bridget O'Leary UPenn, USA First Place
2021 Women 200 Yard Freestyle, Penn University vs. Cornell University vs. Princeton University Tri-Meet, Sheerr Pool, Philadelphia, PA, 20 November Amelia Liu Princeton U. USA Second Place
2021 Women 200 Yard Freestyle, Penn University vs. Cornell University vs. Princeton University Tri-Meet, Sheerr Pool, Philadelphia, PA, 20 November Nathalie Valdman Princeton U, USA Third Place
2021 Women 100 Yard Freestyle, Penn University vs. Cornell University vs. Princeton University Tri-Meet, Sheerr Pool, Philadelphia, PA, 20 November Amelia Liu Princeton U, USA First Place
2021 Women 100 Yard Freestyle, Penn University vs. Cornell University vs. Princeton University Tri-Meet, Sheerr Pool, Philadelphia, PA, 20 November Melissa Parker Cornell U, USA Second Place
2021 Women 100 Yard Freestyle, Penn University vs. Cornell University vs. Princeton University Tri-Meet, Sheerr Pool, Philadelphia, PA, 20 November Priscilla Wongso and Bridget O'Leary (tied) Cornell U and UPenn, respectively, USA Third Place
2021 Women 500 Yard Freestyle, Penn University vs. Cornell University vs. Princeton University Tri-Meet, Sheerr Pool, Philadelphia, PA, 20 November Anna Kalandadze UPenn, USA First Place
2021 Women 500 Yard Freestyle, Penn University vs. Cornell University vs. Princeton University Tri-Meet, Sheerr Pool, Philadelphia, PA, 20 November Ellie Marquardt Princeton U, USA Second Place
2021 Women 500 Yard Freestyle, Penn University vs. Cornell University vs. Princeton University Tri-Meet, Sheerr Pool, Philadelphia, PA, 20 November Grace Giddings UPenn, USA Third Place
2021 Women's Masters 8K, Athletics Canada Cross Country Nationals, Wesley Clover Parks, Nepean, Ontario, Canada, 27 November Robyn Poulin BC, Canada Second Place
2021 Women's Masters 8K, Athletics Canada Cross Country Nationals, Wesley Clover Parks, Nepean, Ontario, Canada, 27 November Gillian McCabe ON, Canada Third Place
2021 Women's 500 yard freestyle, Zippy Invitational, Ocasek Natatorium, Akron, Ohio, 3 December Anna Kalandadze UPenn, USA First Place
2021 Women's 500 yard freestyle, Zippy Invitational, Ocasek Natatorium, Akron, Ohio, 3 December Gail Workman University of Akron, USA Second Place
2021 Women's 500 yard freestyle, Zippy Invitational, Ocasek Natatorium, Akron, Ohio, 3 December Marij van der Mast University at Buffalo, USA Third Place
2021 Women's 200 yard freestyle, Zippy Invitational, Ocasek Natatorium, Akron, Ohio, 4 December Toni Naccarella University at Buffalo, USA First Place
2021 Women's 200 yard freestyle, Zippy Invitational, Ocasek Natatorium, Akron, Ohio, 4 December Kennedy Lovell University of Toledo, USA Second Place
2021 Women's 200 yard freestyle, Zippy Invitational, Ocasek Natatorium, Akron, Ohio, 4 December Sofia Henell University of Akron, USA Third Place
2021 Women's 1650 yard freestyle, Zippy Invitational, Ocasek Natatorium, Akron, Ohio, 5 December Anna Kalandadze UPenn, USA First Place
2021 Women's 1650 yard freestyle, Zippy Invitational, Ocasek Natatorium, Akron, Ohio, 5 December Grace Giddings UPenn, USA Second Place
2021 Women's 1650 yard freestyle, Zippy Invitational, Ocasek Natatorium, Akron, Ohio, 5 December Gail Workman University of Akron, USA Tihrd Place
2006 Canadian Mountain Bike Downhill Cycling National Championships, Women, 23 July Danika Schroeter Canada First Place
2022 Harvard Women versus UPenn, NCAA Women's Collegiate Swimming event, Women 200 Yard Freestyle, 22 January, Blodgett Pool, Boston, MA Felicia Pasadyn Harvard U, USA First Place
2022 Harvard Women versus UPenn, NCAA Women's Collegiate Swimming event, Women 200 Yard Freestyle, 22 January, Blodgett Pool, Boston, MA Samantha Shelton Harvard U, USA Second Place
2022 Harvard Women versus UPenn, NCAA Women's Collegiate Swimming event, Women 200 Yard Freestyle, 22 January, Blodgett Pool, Boston, MA Erin Cavanagh Harvard U, USA Third Place
2022 Harvard Women versus UPenn, NCAA Women's Collegiate Swimming event, Women 100 Yard Freestyle, 22 January, Blodgett Pool, Boston, MA Samantha Shelton Harvard U, USA First Place
2022 Harvard Women versus UPenn, NCAA Women's Collegiate Swimming event, Women 100 Yard Freestyle, 22 January, Blodgett Pool, Boston, MA Molly Hamlin Harvard U, USA Second Place
2022 Harvard Women versus UPenn, NCAA Women's Collegiate Swimming event, Women 100 Yard Freestyle, 22 January, Blodgett Pool, Boston, MA Margot Kaczorowski UPenn, USA Third Place
2022 Women's Ivy League Swimming and Diving Championships, Women's 500 Yard Freestyle, Blodgett Pool, Harvard University, Boston, MA, 16-19 February Catherine Buroker UPenn, USA First Place
2022 Women's Ivy League Swimming and Diving Championships, Women's 500 Yard Freestyle, Blodgett Pool, Harvard University, Boston, MA, 16-19 February Ellie Marquardt Princeton, USA Second Place
2022 Women's Ivy League Swimming and Diving Championships, Women's 500 Yard Freestyle, Blodgett Pool, Harvard University, Boston, MA, 16-19 February Anna Kalandadze UPenn, USA Third Place
2022 Women's Ivy League Swimming and Diving Championships, Women's 200 Yard Freestyle, Blodgett Pool, Harvard University, Boston, MA, 16-19 February Samantha Shelton Harvard, USA First Place
2022 Women's Ivy League Swimming and Diving Championships, Women's 200 Yard Freestyle, Blodgett Pool, Harvard University, Boston, MA, 16-19 February Molly Hamlin Harvard, USA Second Place
2022 Women's Ivy League Swimming and Diving Championships, Women's 200 Yard Freestyle, Blodgett Pool, Harvard University, Boston, MA, 16-19 February Ashley Post Dartmouth, USA Third Place
2022 Women's Ivy League Swimming and Diving Championships, Women's 100 Yard Freestyle, Blodgett Pool, Harvard University, Boston, MA, 16-19 February Iszac Henig Yale, USA First Place
2022 Women's Ivy League Swimming and Diving Championships, Women's 100 Yard Freestyle, Blodgett Pool, Harvard University, Boston, MA, 16-19 February Nikki Venema Princeton, USA Second Place
2022 Women's Ivy League Swimming and Diving Championships, Women's 100 Yard Freestyle, Blodgett Pool, Harvard University, Boston, MA, 16-19 February Molly Hamlin Harvard, USA Third Place
2022 NCAA Championships, Women's Swimming, 500 meter freestyle, McAuley Aquatic Center, Atlanta, Georgia Emma Weyant U. of Virginia First Place
2022 NCAA Championships, Women's Swimming, 500 meter freestyle, McAuley Aquatic Center, Atlanta, Georgia Erica Sullivan U. of Texas Second Place
2022 NCAA Championships, Women's Swimming, 500 meter freestyle, McAuley Aquatic Center, Atlanta, Georgia Brooke Forde Stanford Third Place
2022 NCAA Championships, Women's Swimming, 500 meter freestyle, McAuley Aquatic Center, Atlanta, Georgia Reka Gyorgy Virginia Tech Would have been included in the 500 meter finals
2022 Tweedlove Enjoyro Female EBike, Tweed Green, Peebles Hydro, Tweed Valley, Scotland, 23 April Sue Dent Team Mutz Nutz, Scotland First Place
2022 Tweedlove Enjoyro Female EBike, Tweed Green, Peebles Hydro, Tweed Valley, Scotland, 23 April Joanne Woolley Scotland Second Place
2022 Tweedlove Enjoyro Female EBike, Tweed Green, Peebles Hydro, Tweed Valley, Scotland, 23 April Valerie Barr Scotland Third Place
2021 Music City Crits, Women's Cycling, Women Category 3, Nashville, TN, 4 August Marsha Williams FEmpower Womennulls Master Cycling (USA) First Place
2021 Music City Crits, Women's Cycling, Women Category 3, Nashville, TN, 4 August Skye Beatty Team Belladium (USA) Second Place
2021 Music City Crits, Women's Cycling, Women Category 3, Nashville, TN, 8 September Marsha Williams FEmpower Womennulls Master Cycling (USA) Second Place
2021 Music City Crits, Women's Cycling, Women Category 3, Nashville, TN, 8 September Faith Powell Nashville Local Cycling, TN Third Place
2021 Music City Crits, Women's Cycling, Women Category 3, Nashville, TN, 1 September Marsha Williams FEmpower Womennulls Master Cycling (USA) First Place
2021 Music City Crits, Women's Cycling, Women Category 3, Nashville, TN, 1 September Paige Vinson FEmpower Womennulls Master Cycling (USA) Second Place
2022 Tour of the Gila, Wonen's Elite Cycle Race, Silver City, New Mexico, 1 May Maddy Ward Instafund Racing (USA) Third Place
2022 British Cycling National Downhill Series 2022 Round 2, UCI C1, Women 19+, Fort William, Inverness-shire, UK, May 7-8, 2022 Jane Page UK First Place
2022 British Cycling National Downhill Series 2022 Round 2, UCI C1, Women 19+, Fort William, Inverness-shire, UK, May 7-8, 2022 Sara Allan UK Second Place
2022 British Cycling National Downhill Series 2022 Round 2, UCI C1, Women 19+, Fort William, Inverness-shire, UK, May 7-8, 2022 Shona McKinnon UK Third Place
2022 Joe Martin Stage Race, Women's Cycling, UCI 2.2, Fayetteville, Arkansas, 19-22 May Clara Honsinger EF Education-TIBCO-SVB (USA) Third Place
2022 Yarra Ranges Downhill Festival, Women's Skateboard, Mt. DonnaBuang, Victoria, Australia, 18-19 March Sarah Heng Australia First Place
2022 Yarra Ranges Downhill Festival, Women's Skateboard, Mt. DonnaBuang, Victoria, Australia, 18-19 March Jasmine Ngaparu Australia Second Place
2022 West Coast Suspensions Longboard & Logger State Championships, Women's Longboard (Surfing), Avalon Bay, Mandurah, Australia, 15 May Emily Gibbs Dunsborough, Australia First Place
2022 West Coast Suspensions Longboard & Logger State Championships, Women's Longboard (Surfing), Avalon Bay, Mandurah, Australia, 15 May Georgia Young Perth, Australia Second Place
2022 West Coast Suspensions Longboard & Logger State Championships, Women's Longboard (Surfing), Avalon Bay, Mandurah, Australia, 15 May Shae Sheridan Dusnborough, Australia Third Place
2021 Red Bull Cornerstone Skateboard Series, Women's Street, Lincoln, Nebraska, 4 December Taylor Silverman Kalamazoo, MI, USA First Place
2021 Red Bull Cornerstone Skateboard Series, Women's Street, Lincoln, Nebraska, 4 December Alex Herring Chicago, IL, USA Second Place
2022 The Boardr Open at New York City, Presented by DC, Women's Final, 25 June Shiloh Catori Tampa, FL, USA First Place
2022 The Boardr Open at New York City, Presented by DC, Women's Final, 25 June Jordan Pascale Montrose, NY, USA Second Place
2022 The Boardr Open at New York City, Presented by DC, Women's Final, 25 June Chrissy Brown Baltimore, MD, USA Third Place
2022 World Darts Federation, Shot New Zealand Open Women, July, New Zealand Wendy Harper New Zealand First Place
2022 World Darts Federation, Shot New Zealand Open Women, July, New Zealand Shar Maru-Habib New Zealand Second Place (Semi-Finalist)
2022 World Darts Federation, Shot New Zealand Open Women, July, New Zealand Nicole Regnaud New Zealand Third Place (Semi-Finalist)
2022 Slurpee Canada Skateboard Open, Digital (Instagram) Contest, Women's Park, Best Trick Swatch to the Moon Award Unknown Unknown Best Trick, Swatch to the Moon Award
2022 English Partnership for Snooker and Billiards, 2021/2022, Women's Tour, Event Five, 29 January Jasmine Bolsover England First Place
2022 English Partnership for Snooker and Billiards, 2021/2022, Women's Tour, Event Five, 29 January Chrissy Allwood England Second Place (Semi-Finalist)
2022 English Partnership for Snooker and Billiards, 2021/2022, Women's Tour, Event Five, 29 January Chloe White England Third Place (Semi-Finalist)
2022 World Billiards, 2022 Women's European Open, Leeds, England, 28 May Anna Lynch Australia First Place
2022 World Billiards, 2022 Women's European Open, Leeds, England, 28 May Annette Newman Ireland Second Place (Semi-Finalist)
2022 World Billiards, 2022 Women's European Open, Leeds, England, 28 May Rochy Woods England Third Place (Semi-Finalist)
2022 World Billiards, Women's 2022 World Championship, Newbridge, Ireland, 20 August Snenthra Babu India First Place
2022 World Billiards, Women's 2022 World Championship, Newbridge, Ireland, 20 August Margaret O'Driscoll Ireland Second Place (Semi-Finalist)
2022 World Billiards, Women's 2022 World Championship, Newbridge, Ireland, 20 August Stephanie Foley Ireland Third Place (Semi-Finalist)
2022 Discraft Great Lakes Open, Disc Golf, Women's Division, 29-31 July, Milford, Michigan Ohn Scoggins California, USA First Place (tied)
2022 Discraft Great Lakes Open, Disc Golf, Women's Division, 29-31 July, Milford, Michigan Emily Beach Oklahoma, USA First Place (tied)
2022 Discraft Great Lakes Open, Disc Golf, Women's Division, 29-31 July, Milford, Michigan Paige Pierce Florida, USA Second Place (tied)
2022 Discraft Great Lakes Open, Disc Golf, Women's Division, 29-31 July, Milford, Michigan Valerie Mandujano Texas, USA Second Place (tied)
2022 Disc Golf Pro Tour, MVP Open at Maple Hill, 22-25 September, Leicester, Massachusetts Kristin Tattar Estonia First Place
2022 Disc Golf Pro Tour, MVP Open at Maple Hill, 22-25 September, Leicester, Massachusetts Paige Pierce Florida, USA Second Place
2022 Disc Golf Pro Tour, MVP Open at Maple Hill, 22-25 September, Leicester, Massachusetts Holyn Handley Texas, USA Third Place (tied)
2022 Disc Golf Pro Tour, MVP Open at Maple Hill, 22-25 September, Leicester, Massachusetts Deann Carey North Carolina, USA Third Place (tied)
2019 PDGA Amateur Disc Golf World Championships - Powered by Prodigy, Amateur Women's Over 40 Division, York, Pennsylvania, 23-27 July Kerri French Iowa, USA First Place
2019 PDGA Amateur Disc Golf World Championships - Powered by Prodigy, Amateur Women's Over 40 Division, York, Pennsylvania, 23-27 July Mila Puumala Finland Second Place
2019 PDGA Amateur Disc Golf World Championships - Powered by Prodigy, Amateur Women's Over 40 Division, York, Pennsylvania, 23-27 July Tamara Coburn New Hampshire, USA Third Place
2022 Professional Disc Golf World Championships, Women's 50+ Division, Peoria, Illinois, 12-16 July Des Reading Texas, USA First Place
2022 Professional Disc Golf World Championships, Women's 50+ Division, Peoria, Illinois, 12-16 July Tamara Coburn New Hampshire, USA Second Place
2021 PDGA Professional Masters Disc Golf World Championships, Women's FP50+, Johnson City, Tennessee, 3-7 August 2021 Michelle Green North Carolina, USA First Place
2021 PDGA Professional Masters Disc Golf World Championships, Women's FP50+, Johnson City, Tennessee, 3-7 August 2021 Lorena Dostal New York, USA Second Place
2021 PDGA Professional Masters Disc Golf World Championships, Women's FP50+, Johnson City, Tennessee, 3-7 August 2021 Amy Campbell New York, USA Third Place
2022 Phoenix Enduro Mountain Bike, Open Women's Division, Christchurch, New Zealand, 29 October Eliana Hulseboch New Zealand First Place
2022 Phoenix Enduro Mountain Bike, Open Women's Division, Christchurch, New Zealand, 29 October Jenna Hastings New Zealand Second Place
2022 Phoenix Enduro Mountain Bike, Open Women's Division, Christchurch, New Zealand, 29 October G. Swift New Zealand Third Place
2019 xXx Racing-Athletico Caldwell Woods CX CCC, Women Cat 4/5, Bloomington, Indiana, 29 September Jordan Austin USA First Place
2019 xXx Racing-Athletico Caldwell Woods CX CCC, Women Cat 4/5, Bloomington, Indiana, 29 September Caitlin Hamer USA Second Place
2019 xXx Racing-Athletico Caldwell Woods CX CCC, Women Cat 4/5, Bloomington, Indiana, 29 September Dianna Reiger-Roberts USA Third Place
2021 xXx Racing Relay, CX, Women's Open, Chicago, IL, 29 Aug Allison Zmuda USA First Place
2021 xXx Racing Relay, CX, Women's Open, Chicago, IL, 29 Aug Courtney Tanner USA Second Place
2021 xXx Racing Relay, CX, Women's Open, Chicago, IL, 29 Aug Lauren Wiscomb USA Third Place
2021 George Garner Memorial CX Race, Women Cat 1/2, Wheeling, IL, 14 Nov Sydney Guagliardo USA First Place
2021 George Garner Memorial CX Race, Women Cat 1/2, Wheeling, IL, 14 Nov Lydia Elbert USA Second Place
2021 George Garner Memorial CX Race, Women Cat 1/2, Wheeling, IL, 14 Nov Katie Isermann USA Third Place
2022 Northampton Cycling Club Hydra Cross, Women Cat 1/2/3, Holyoke, MA, 3 Sept Regina Legge USA First Place
2022 Northampton Cycling Club Hydra Cross, Women Cat 1/2/3, Holyoke, MA, 3 Sept Christin Reuter USA Second Place
2022 Northampton Cycling Club Hydra Cross, Women Cat 1/2/3, Holyoke, MA, 3 Sept Lillliana Odonnell USA Third Place
2022 Northampton International Cyclocross Day 1, UCI Elite Women, Northampton, MA, 12 Nov Ava Holmgren Canada First Place
2022 Northampton International Cyclocross Day 1, UCI Elite Women, Northampton, MA, 12 Nov Lizzy Gunsalus USA Second Place
2022 Northampton International Cyclocross Day 1, UCI Elite Women, Northampton, MA, 12 Nov Raylyn Nuss USA Third Place
2022 Northampton International Cyclocross Day 2, UCI Elite Women, Northampton, MA, 12 Nov Caitline Bernstein USA Third Place
2022 Soall Viet Kitchen Beverly Cyclocross p/b Old Planters Brewing Co, Women's Elite 1/2/3, Beverly, MA, 10 Sept Caitlin Bernstein USA First Place
2022 Soall Viet Kitchen Beverly Cyclocross p/b Old Planters Brewing Co, Women's Elite 1/2/3, Beverly, MA, 10 Sept Regina Legge USA Second Place
2022 Soall Viet Kitchen Beverly Cyclocross p/b Old Planters Brewing Co, Women's Elite 1/2/3, Beverly, MA, 10 Sept Greta Kilburn USA Third Place
2019 Half Acre Cycling's CX Eliminator, Women's A/B Open, Chicago, IL, 15 Sept Laura Alagna USA Second Place
2019 Half Acre Cycling's CX Eliminator, Women's A/B Open, Chicago, IL, 15 Sept Jennifer Mosley USA Third Place
2019 Hopkins Park CX, Women's Cat 3/4, Bloomingdale, IL, 6 Oct Jordan Austin USA Second Place
2019 Hopkins Park CX, Women's Cat 3/4, Bloomingdale, IL, 6 Oct Allison Zmuda USA Third Place
2021 Lion Cross p/b LAPT Cycling, Women Cat 1/2 Elite, Waterford, WI, 12 Sept Erin Feldhausen USA Second Place
2021 Lion Cross p/b LAPT Cycling, Women Cat 1/2 Elite, Waterford, WI, 12 Sept Caitlin Neuman USA Third Place
2021 Trek CX Cup, Women Cat 1/2 Elite, Waterloo, WI, 9 Oct Caitlin Neuman USA Third Place
2022 Virginia's Blue Ridge GO Cross p/b Deschutes Brewery, Women's Pro Day 1, Roanoke, VA, 17 Sept Caitlin Bernstein USA Third Place
2022 Virginia's Blue Ridge GO Cross p/b Deschutes Brewery, Women's Pro Day 2, Roanoke, VA, 18 Sept Lizzy Gunsalus USA Third Place
2022 Rochester Cyclocross, Women's Pro, Rochester, NY, 24 Sept Raylyn Nuss USA Third Place
2022 Charm City Cross, Day 2, Women's Pro, Baltimore, MD, 2 Oct Sidney McGill USA Third Place
2022 Really Rad Festival of Cyclocross Day 2, Women's Pro, Falmouth, MA, 6 Nov Caitlin Bernstein USA Third Place
2022 USA Cycling Cyclocross National Championships Day 6, Women Senior Pro Cat 1/2/3, Hartford, CT, 11 Dec Hannah Arensman USA Third Place
2022 Seattle Academy School Record for 5000 meters Women's Cross Country, Seattle, WA MacKenzie Caputo Seattle, WA, USA Would have retained her School Record from 2017
2022 Seattle, WA High School 1A District 2 Cross Country Championships, Womens 5000 m, South Whidbey HS, 29 Oct Kathryn Frazer Seattle, WA, USA Second Place
2022 Seattle, WA High School 1A District 2 Cross Country Championships, Womens 5000 m, South Whidbey HS, 29 Oct Sophia Inglin Seattle, WA, USA Third Place
2022 Emerald Sound Conference Championship, High School Womens 5000 m Varsity, Granite Falls High School, 22 Oct Isla Chadsey Seattle, WA, USA First Place
2022 Emerald Sound Conference Championship, High School Womens 5000 m Varsity, Granite Falls High School, 22 Oct Sophia Inglin Seattle, WA, USA Second Place
2022 Emerald Sound Conference Championship, High School Womens 5000 m Varsity, Granite Falls High School, 22 Oct Kathryn Frazer Seattle, WA, USA Third Place
2022 Emerald League 6th Meet at Magnuson, Womens 5000 m Varsity High School, Seattle, WA, 13 Sept Sophia Inglin Seattle, WA, USA Second Place
2022 Emerald League 6th Meet at Magnuson, Womens 5000 m Varsity High School, Seattle, WA, 13 Sept Sadie Honig Seattle, WA, USA Third Place
2022 Fort Steilacoom Cross Country Invitational, 5000m Girls Silver Varsity Flight 2 High School, Ft. Steilacoom Park, Seattle, WA, 17 Sept Madeline Harrison Seattle, WA, USA First Place
2022 Fort Steilacoom Cross Country Invitational, 5000m Girls Silver Varsity Flight 2 High School, Ft. Steilacoom Park, Seattle, WA, 17 Sep Margaret Champlain Seattle, WA, USA Second Place
2022 Fort Steilacoom Cross Country Invitational, 5000m Girls Silver Varsity Flight 2 High School, Ft. Steilacoom Park, Seattle, WA, 17 Sep Samantha Christy Seattle, WA, USA Third Place
2022 Emerald Sound Meet at Lower Woodland Park, Womens 5000 m Varsity, Lower Woodland Part, Seattle, WA 11 Oct Talia Wilson Seattle, WA, USA Second Place
2022 Emerald Sound Meet at Lower Woodland Park, Womens 5000 m Varsity, Lower Woodland Part, Seattle, WA 11 Oct Sarah Guralnick Seattle, WA, USA Third Place
2022 Vanier Park CX, Coquitlam, Intermediate Women, British Columbia, Canada, 25 Sept Sabina Rossiello Canada First Place
2022 Vanier Park CX, Coquitlam, Intermediate Women, British Columbia, Canada, 25 Sept Lianne Leblond Canada Second Place
2022 Vanier Park CX, Coquitlam, Intermediate Women, British Columbia, Canada, 25 Sept Rebecca Cohen Canada Third Place
2018 River Cities Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes, Masters Women 35 +, Portland, OR, 14 Oct Hilary Luther USA Second Place
2018 River Cities Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes, Masters Women 35 +, Portland, OR, 14 Oct Autumn Shreve USA Third Place
2019 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX, Women 2/3, Dayton, OR, 28 Sept Katelin Mathers USA Second Place
2019 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX, Women 2/3, Dayton, OR, 28 Sept Evelyn Boling USA Third Place
2019 Cross Crusade, Cyclocross, Kruger Farm, Category 1/2 Women, Sauvie Island, OR, 17 Nov Sierra Domaille USA Second Place
2019 Cross Crusade, Cyclocross, Kruger Farm, Category 1/2 Women, Sauvie Island, OR, 17 Nov Elizabeth White USA Third Place
2021 Corn Cross, Cyclocross, Category 1/2 Women, Boring, OR, 18 Sept Sophie Russenberger USA Second Place
2021 Corn Cross, Cyclocross, Category 1/2 Women, Boring, OR, 18 Sept Heidi Wood USA Third Place
2021 Heiser Farm CX Cyclocross, Category 1/2 Women, Dayton, OR, 2 Oct Janelle Bickford USA First Place
2021 Heiser Farm CX Cyclocross, Category 1/2 Women, Dayton, OR, 2 Oct Libby White USA Second Place
2021 Heiser Farm CX Cyclocross, Category 1/2 Women, Dayton, OR, 2 Oct Holland Larue USA Third Place
2021 Bridge City CX, Cyclocross, Day2, Masters Women 40-44, Portland, OR, 10 Oct Anne Davis Usher USA First Place
2021 Bridge City CX, Cyclocross, Day2, Masters Women 40-44, Portland, OR, 10 Oct Elise Donovan USA Second Place
2021 Bridge City CX, Cyclocross, Day2, Masters Women 40-44, Portland, OR, 10 Oct Annick Chalier USA Third Place
2021 Cyclocross Crusade, Heron Lakes, Category 1/2 Women, Portland, OR, 24 Oct Heidi Wood USA First Place
2021 Cyclocross Crusade, Heron Lakes, Category 1/2 Women, Portland, OR, 24 Oct Madeline Stover USA Second Place
2021 Cyclocross Crusade, Heron Lakes, Category 1/2 Women, Portland, OR, 24 Oct Holland Larue USA Third Place
2021 Cyclocross Crusade, Cascade Locks Day 1, Category 1/2 Women, Cascade Locks, OR, 30 Oct Anne Usher USA First Place
2021 Cyclocross Crusade, Cascade Locks Day 1, Category 1/2 Women, Cascade Locks, OR, 30 Oct Rachel Geiter USA Second Place
2021 Cyclocross Crusade, Cascade Locks Day 1, Category 1/2 Women, Cascade Locks, OR, 30 Oct Heidi Wood USA Third Place
2021 Cyclocross Crusade, Cascade Locks Day 2, Category 1/2 Women, Cascade Locks, OR, 31 Oct Brenna Wrye-Simpson USA Third Place
2021 Cyclocross Crusade, PIR Infield, Category 1/2 Women, 14 Nov Rachel Geiter USA First Place
2021 Cyclocross Crusade, PIR Infield, Category 1/2 Women, 14 Nov Heidi Wood USA Second Place
2021 Cyclocross Crusade, PIR Infield, Category 1/2 Women, 14 Nov Holland Larue USA Third Place
2021 Cyclocross Crusade, Barton Park, Category 1/2 Women, Barton, OR, 21 Nov Sophie Russenberger USA First Place
2021 Cyclocross Crusade, Barton Park, Category 1/2 Women, Barton, OR, 21 Nov Allison Halpin USA Second Place
2021 Cyclocross Crusade, Barton Park, Category 1/2 Women, Barton, OR, 21 Nov Heidi Wood USA Third Place
2022 Harvest Cyclocross Series: Washougal Cyclocross, Category 1/2 Women, Washougal, OR, 24 Sept Allison Halpin USA Second Place
2022 Harvest Cyclocross Series: Washougal Cyclocross, Category 1/2 Women, Washougal, OR, 24 Sept Rachel Geiter USA Third Place
2022 Cross Crusade, Cyclocross, Rainier High School, Category 1/2 Women, Rainier, OR, 9 Oct Michal Bennett USA First Place
2022 Cross Crusade, Cyclocross, Rainier High School, Category 1/2 Women, Rainier, OR, 9 Oct Heidi Wood USA Second Place
2022 Cross Crusade, Cyclocross, Rainier High School, Category 1/2 Women, Rainier, OR, 9 Oct Rachel Geiter USA Third Place
2022 Cross Crusade, Cyclocross, Heron Lakes, Category 1/2 Women, Portland, OR, 16 Oct Rachel Geiter USA First Place
2022 Cross Crusade, Cyclocross, Heron Lakes, Category 1/2 Women, Portland, OR, 16 Oct Sophie Russenberger USA Second Place
2022 Cross Crusade, Cyclocross, Heron Lakes, Category 1/2 Women, Portland, OR, 16 Oct Allison Halpin USA Third Place
2022 Kings CX, Cyclocross, Day 1, Women Open Pro, Mason, OH, 22 Oct Hannah Arensman USA Third Place
2022 Kings CX, Cyclocross, Day 2, Women Open Pro, Mason, OH, 23 Oct Emily Werner USA Third Place
2022 Pan American Cyclocross Championships, Women 40-44, Falmouth, MA, 4 Nov Christina Hosenfeld USA First Place
2022 Pan American Cyclocross Championships, Women 40-44, Falmouth, MA, 4 Nov Erin Gordon USA Second Place
2022 Pan American Cyclocross Championships, Women 40-44, Falmouth, MA, 4 Nov Dana Prey USA Third Place
2022 Cross Crusade, Barton Park, Category 1/2 Women, Boring, OR, 20 Nov Paula Gilecheverria USA First Place
2022 Cross Crusade, Barton Park, Category 1/2 Women, Boring, OR, 20 Nov Hannah Allen USA Second Place
2022 Cross Crusade, Barton Park, Category 1/2 Women, Boring, OR, 20 Nov Rachel Serlsev USA Third Place
2022 CXR #6 SeaTac, Cyclocross, Category 1/2 Women, SeaTac, WA, 27 Nov Heidi Wood USA First Place
2022 CXR #6 SeaTac, Cyclocross, Category 1/2 Women, SeaTac, WA, 27 Nov Brenna Wrye-Simpson USA Second Place
2022 CXR #6 SeaTac, Cyclocross, Category 1/2 Women, SeaTac, WA, 27 Nov Rebecca Book USA Third Place
2022 USA Cycling Cyclocross National Championships, Day 3, Women Master 40-44 Category 1/2/3, Hartford, CF, 8 Dec Erin Feldhausen USA First Place
2022 USA Cycling Cyclocross National Championships, Day 3, Women Master 40-44 Category 1/2/3, Hartford, CF, 8 Dec Holly Lavesser USA Second Place
2022 USA Cycling Cyclocross National Championships, Day 3, Women Master 40-44 Category 1/2/3, Hartford, CF, 8 Dec Anja Meichsner USA Third Place
2022 New Zealand Open Masters Darts Tournament, Women, Montueka, NZ, 24 July Wendy Harper New Zealand Gold, Championship
2022 Canadian Women's Masters Indoor 5000m run for ages 45-49 Paula James Canada Record holder for fastest time
2021 Commerce Stage Race, Road Race Cycling, Women Category 4/5, Commerce, GA, 1 May Rhylee Wittrock USA First Place
2021 Commerce Stage Race, Road Race Cycling, Women Category 4/5, Commerce, GA, 1 May Emily Woolford USA Second Place
2021 Commerce Stage Race, Road Race Cycling, Women Category 4/5, Commerce, GA, 1 May Ajay Baker USA Third Place
2021 Commerce Stage Race, Time Trial Cycling, Women Category 4/5, Commerce, GA, 1 May Rhylee Wittrock USA First Place
2021 Commerce Stage Race, Time Trial Cycling, Women Category 4/5, Commerce, GA, 1 May Emily Woolford USA Second Place
2021 Commerce Stage Race, Time Trial Cycling, Women Category 4/5, Commerce, GA, 1 May Diane Schleicher USA Third Place
2021 Commerce Stage Race, General Classification Cycling, Women Category 4/5, Commerce, GA, 2 May Rhylee Wittrock USA First Place
2021 Commerce Stage Race, General Classification Cycling, Women Category 4/5, Commerce, GA, 2 May Emily Woolford USA Second Place
2021 Commerce Stage Race, General Classification Cycling, Women Category 4/5, Commerce, GA, 2 May Ajay Baker USA Third Place
2021 TONGA 1 Criterium, Women Category 4/5, Demorest, GA, 11 June Caleigh Rasser USA First Place
2021 TONGA 1 Criterium, Women Category 4/5, Demorest, GA, 11 June Wendy Jacobsen USA Second Place
2021 TONGA 1 Criterium, Women Category 4/5, Demorest, GA, 11 June Jessica Sorenson USA Third Place
2021 TONGA 1 Circuit Race, Women Category 4/5, Demorest, GA, 12 June Wendy Jacobsen USA First Place
2021 TONGA 1 Circuit Race, Women Category 4/5, Demorest, GA, 12 June Caleigh Rasser USA Second Place
2021 TONGA 1 Circuit Race, Women Category 4/5, Demorest, GA, 12 June Iwona Martin USA Third Place
2021 TONGA 1 Time Trial Race, Women Category 4/5, Demorest, GA, 12 June Caleigh Rasser USA First Place
2021 TONGA 1 Time Trial Race, Women Category 4/5, Demorest, GA, 12 June Jennifer Lesser USA Second Place
2021 TONGA 1 Time Trial Race, Women Category 4/5, Demorest, GA, 12 June Diane Schleicher USA Third Place
2021 TONGA 1 Circuit Race, Women Category 4/5, Demorest, GA, 12 June (#2) Jessica Sorenson USA First Place
2021 TONGA 1 Circuit Race, Women Category 4/5, Demorest, GA, 12 June (#2) Elanor Finlayson USA Second Place
2021 TONGA 1 Circuit Race, Women Category 4/5, Demorest, GA, 12 June (#2) Diane Schleicher USA Third Place
2021 TONGA 1 Overall Race, Women Category 4/5, Demorest, GA, 12 June Caleigh Rasser USA First Place
2021 TONGA 1 Overall Race, Women Category 4/5, Demorest, GA, 12 June Jennifer Lesser USA Second Place
2021 TONGA 1 Overall Race, Women Category 4/5, Demorest, GA, 12 June Diane Schleicher USA Third Place
2021 Dalton Grand Prix Cycling Road Race, Women Pro 1-3, Dalton, GA, 26 June Erin Shelton USA First Place
2021 Dalton Grand Prix Cycling Road Race, Women Pro 1-3, Dalton, GA, 26 June Beth Lofgren USA Second Place
2021 Dalton Grand Prix Cycling Road Race, Women Pro 1-3, Dalton, GA, 26 June Sara Fletcher USA Third Place
2021 Dalton Grand Prix Cycling Road Race, Women Pro 1-3, Dalton, GA, 27 June Saskia Hoppe USA Second Place
2021 Dalton Grand Prix Cycling Road Race, Women Pro 1-3, Dalton, GA, 27 June Karen Richardson USA Third Place
2021 Alabama Cycling Classic, Sunny King Criterium, Women Senior Category 3-45, Anniston, AL, 3 July Carlie Cooper USA Second Place
2021 Alabama Cycling Classic, Sunny King Criterium, Women Senior Category 3-45, Anniston, AL, 3 July Melissa Dorman USA Third Place
2021 TONGA 2, RR2 Cycle Race, Women Pro 1-3, Demorest, GA, 25 July Trish Cohen USA Third Place
2022 Auburn Flyers Cycling Weekend, Women Pro 1-3, Auburn, AL, 26 Feb Katy Brown USA First Place
2022 Auburn Flyers Cycling Weekend, Women Pro 1-3, Auburn, AL, 26 Feb Sophie Zents USA Second Place
2022 Birmingham Hammerfest, Women's Category 3-4-5, Birmingham, AL, 12 March Ruth Allen USA First Place
2022 Birmingham Hammerfest, Women's Category 3-4-5, Birmingham, AL, 12 March Sophie Zents USA Second Place
2022 Birmingham Hammerfest, Women's Category 3-4-5, Birmingham, AL, 12 March Johanna Gref USA Third Place
2022 Sunny King Criterium, Cycling Race, Women Senior Cat 3-45, Anniston, AL, 9 April Ruth Allen USA First Place
2022 Sunny King Criterium, Cycling Race, Women Senior Cat 3-45, Anniston, AL, 9 April Sophie Zents USA Second Place
2022 Sunny King Criterium, Cycling Race, Women Senior Cat 3-45, Anniston, AL, 9 April Dagny Palmer USA Third Place
2022 Brooks Road Race, GA State Championship Road Race, Women Pro 1-2, Brooks, GA, 21 May Carlie Cooper USA First Place
* DSD individual involved


   Other Competitions


Year Event/Prize/Position Name of Competitor Representing What She Would Have Won
2020 Female District Leader (Queens) to the State Democratic Committee of New York: link Deirdre A. Feerick Queens, New York Female District Leader (Queens) to the State Democratic Committee of New York
2021 Nathan's Famous 2021 July 4th Hot Dog Eating Contest, Women's 10 Minute: link Sarah Rodriguez USA First Place**
2021 Nathan's Famous 2021 July 4th Hot Dog Eating Contest, Women's 10 Minute: link Larelle Marie Mele USA Second Place**
2021 Nathan's Famous 2021 July 4th Hot Dog Eating Contest, Women's 10 Minute: link Kathryn Prettyman USA Third Place**
2014 Jeopardy game show Julia Collins USA Top Female Jeopardy Earnings Winner
2018 Champions of Women in Business, Financial Times and Her-oes, Top 100 List of Women in Business, September 22 Unknown Unknown One spot on the list was lost by women
2022 STEP Ahead Award Winners, The Manufacturing Institute, 28 April Unknown Unknown One spot on the list was lost by women
2022 Miss Greater Derry, New Hampshire Beauty Pageant (part of the Miss America Pageant events), 10 November, link Unknown Unknown $7500 scholarship lost
** Controversy over whether the winner is male or not: link.

    Submit Information to SheWon.org

 

Use this comment function; your comment will not appear on the website to protect your privacy, but we will update the information in the appropriate table. Please provide all the information needed for the table.